“Təbiət Elmləri” dərnəyi
6–9 yaşlı uşaqlar yeni şeylər öyrənməyi çox sevirlər. Təəssüf ki, məktəbdə onları çox vaxt maraqsız yazı tapşırıqları və vurma cədvəli gözləyir. Sciencely Baku “Təbiət Elmləri” dərnəyini (arxeologiya, paleontologiya, tibb, kimya, fizika, astronomiya) uşaqların öyrənməyə motivasiyasını qorumaq üçün yaradıb. Uşaqlar üçün maraqlı mövzuların nümunəsində (maqnitlər və kompaslar, kimyəvi təcrübələr, işıq və rəng, kosmos və Yer kürəsinin quruluşu) göstəririk ki, təhsil heç də darıxdırıcı deyil və fizika, kimya və astronomiya ilə artıq kiçik yaşlardan məşğul olmaq olar. Bundan əlavə, biz əlaqələri tapmağı, müşahidə etməyi və düşünməyi öyrənirik — bunlar həm təhsildə, həm də həyatda vacibdir.
1.    Yer kürəsinin mərkəzinə səyahət edəcək: materiklərin niyə hərəkət etdiyini, dağların və okeanların necə yarandığını öyrənəcək və kompas vasitəsilə ərazidə istiqamətlənməyi bacaracaq.
2.    Kimyanın maraqlı dünyası ilə tanış olacaq: ətraf aləmin hansı maddələrdən ibarət olduğunu öyrənəcək, mineralları, piqmentləri və qarışıqları araşdıracaq və öz polimer materialını hazırlayacaq.
3.    İşıq və rəngin fizika qanunlarını kəşf edəcək: səmanın niyə mavi olduğunu, göy qurşağının necə yarandığını, işığın əks olunması və sınması hadisələrini anlayacaq və ətraf mühitdə fiziki hadisələri müşahidə etməyi öyrənəcək.
4.    Kosmik səyahətə çıxacaq: ulduz xəritəsi ilə işləməyi öyrənəcək, Yer, Ay və Günəşin hərəkətini anlayacaq, Ay səthinin modelini hazırlayacaq və tutulmaların, həmçinin fəsillərin dəyişməsinin necə baş verdiyini öyrənəcək.
1.    Tam kurs 2 moduldan ibarətdir. Bir modul – 14 dərsdir.
4.    Qrupda maksimum 12 uşaq olur, hər uşağın şəxsi iş yeri mövcuddur.
5.    Bütün lazımi avadanlıqlar, reaktivlər və nümunələr, həmçinin yazı ləvazimatları və iş dəftərləri dərs zamanı təqdim olunur.
6.    Dərnəyin ödənişini aylıq və ya 3 ay üçün endirimlə etmək mümkündür.
7.    İlk sınaq dərsində iştirak etmək mümkündür. Əgər uşağa xoş gəlsə, növbəti dərsləri və ya bütün kursu ödəyə bilərsiniz.
- hər şənbə günü 16:00 (AF Business House)
- hər bazar günü 12:00 (AF Business House)
Dərnəklərin yaradıcıları və aparıcıları BDU, MDU, SPbDU və digər aparıcı universitetlərin gənc alimləridir. Onlar dərsləri metodistlər, pedaqoqlar və psixoloqlarla birlikdə hazırlayırlar ki, hər mövzu uşaqlar üçün anlaşılan və maraqlı olsun.
1.    Aparıcılar — ən yaxşı təbiət elmləri universitetlərindən olan gənc alimlərdir.
2.    Təhsildə sübutlara əsaslanan yanaşma, layihə və qrup işi, müzakirə üçün açıq suallar və konspekt aparılması istifadə olunur.
3.    Hər dərsdən sonra valideynlər üçün əlavə materiallar təqdim olunur ki, uşağın nə öyrəndiyini daha yaxşı başa düşsünlər. Mühit çox şeyi müəyyən edir. Uşaqlar nə qədər tez öyrənməyə həvəsləndirən mühitə düşsələr, inkişafları üçün bir o qədər yaxşıdır. Vaxt itirməyin. Uşağınızı “Təbiət elmləri” elmi dərnəyinə yazdırın.

Дети 6-9 лет обожают узнавать новое. Увы, в школе их часто ждут не очень интересные прописи и таблица умножения. Sciencely Baku создал кружок «Естественные Науки» (археология, палеонтология, медицина, химия, физика, астрономия), чтобы поддержать мотивацию детей к обучению. На примере интересных ребёнку вещей (магниты и компасы, химические эксперименты, свет и цвет, космос и устройство Земли) показываем, что учёба - это совсем не скучно, а физикой, химией и астрономией можно заниматься с младшей школы. А ещё учимся находить связи, наблюдать и рассуждать - без этого не обойтись ни в учёбе, ни в жизни.
1. Отправится в путешествие к центру Земли: разберётся, почему движутся материки, как рождаются горы и океаны, и научится ориентироваться на местности с помощью компаса.
2. Познакомится с удивительным миром химии: выяснит, из каких веществ состоит окружающий мир, изучит минералы, пигменты и смеси и создаст собственный полимерный материал.
3. Раскроет законы физики через свет и цвет: поймёт, почему небо синее, как появляется радуга, как работают отражение и преломление света, и научится замечать физические явления вокруг себя.
4. Отправится в космическое путешествие: научится работать с картой звёздного неба, разберётся в движении Земли, Луны и Солнца, создаст модель лунной поверхности и узнает, как происходят затмения и смена времён года.
- по субботам в 16:00 (Af Business House)
- по воскресеньям в 12-00 (Af Business House)
Создатели и ведущие кружков - настоящие молодые учёные из БГУ, МГУ, СПбГУ и других главных университетов страны. Свои занятия они строят с помощью методистов, педагогов и психологов, чтобы каждое донесённое слово было понятно и интересно ребёнку.
3. Дополнительные материалы для родителей после каждого занятия, которые позволят понимать контекст обучения ребенка. Среда определяет многое. Чем раньше дети окажутся в атмосфере, в которой хочется учиться, тем лучше для их развития. Не стоит терять время. Запишите ребенка в научный кружок “Естественные науки».