Misirdə Azərbaycan dili tədrisinə başlanılıb
Misirin Benha Universitetinin Filologiya fakültəsinin Xarici dillər mərkəzində Azərbaycan dili kurslarına start verilib.
Proqram Azərbaycanın Misirdəki səfirliyinin dəstəyi və Xarici İşlər Nazirliyi yanında fəaliyyət göstərən Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilir.
İlkin mərhələdə kursa 20 nəfər qoşulub, eyni zamanda qeydiyyat davam edir.
Dinləyicilər arasında müxtəlif fakültələrin tələbələri ilə yanaşı, müəllimlər və tədqiqatçılar da var. İştirakçılar Azərbaycan dili, ədəbiyyatı və mədəniyyətinə böyük maraq göstərirlər. Onların bir qismi gələcəkdə Azərbaycanda təhsil almağı və təqaüd proqramlarına müraciət etməyi planlaşdırır.
Teqlər: Misirdə Azərbaycan tədrisinə başlanılıb Azərbaycan dili Misir təhsil universitet mədəniyyət beynəlxalq əməkdaşlıq tələbələr

В Центре иностранных языков филологического факультета Университета Бенха в Египте стартовали курсы азербайджанского языка.
Программа реализуется при поддержке посольства Азербайджана в Египте и финансируется Агентством помощи международному развитию при Министерстве иностранных дел.
На первом этапе обучение начали 20 человек, при этом регистрация для желающих продолжается.
Среди слушателей - студенты разных факультетов, а также преподаватели и исследователи университета. Участники проявляют большой интерес к азербайджанскому языку, литературе и культуре. Некоторые из них планируют в будущем продолжить обучение в Азербайджане и подать заявки на участие в стипендиальных программах.