Azərbaycanda birinci sinfə qəbul onlayn formata keçirilir
Azərbaycanda ümumtəhsil məktəblərinin, lisey və gimnaziyaların birinci siniflərinə qəbul elektron formatda həyata keçiriləcək.
Müraciətlərin qəbulu elektron hökumət sisteminə inteqrasiya olunmuş dövlət informasiya sistemi vasitəsilə aparılacaq. Gözlənilir ki, Elm və Təhsil Nazirliyi bu xidmətin sistemə inteqrasiyasını 1 may 2026-cı il tarixinədək tamamlayacaq.
Bundan əlavə, xidmət mygov platforması üzərindən də əlçatan olacaq. Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə birgə həyata keçirilən işlərin 10 iyun tarixinədək yekunlaşdırılması planlaşdırılır.
Teqlər: Azərbaycanda birinci formata keçirilir təhsil məktəblər birinci sinif Azərbaycan mygov elektron xidmətlər uşaqlar valideynlər xəbərlər qəbul

Приём в первый класс в Азербайджане переводят в онлайн-формат
В Азербайджане зачисление детей в первые классы общеобразовательных школ, лицеев и гимназий будет проходить в электронном формате.
Подача заявлений станет доступна через государственную информационную систему, интегрированную с электронным правительством. Ожидается, что Министерство науки и образования завершит подключение услуги к системе до 1 мая 2026 года.
Кроме того, воспользоваться сервисом можно будет и через платформу mygov. Работы по внедрению, которые ведутся совместно с Министерством цифрового развития и транспорта, планируется полностью завершить к 10 июня.
Теги: Приём первый класс Азербайджане переводят онлайн-формат образование школы первый класс Азербайджан mygov электронные услуги дети родители новости поступление