Bakı metrosunda rəqəmsal yenilənmə başlayır
Bakı Metropoliteni-ndə siqnalizasiya və rəqəmsallaşma layihəsinə start verilir. Layihə Asiya İnkişaf Bankı və Asiya İnfrastruktur İnvestisiya Bankı tərəfindən dəstəklənir.
Layihə çərçivəsində qatarların idarəetmə sistemləri yenilənəcək, əməliyyat mərkəzi yaradılacaq və rəqəmsal həllər genişləndiriləcək.
Onlayn müzakirə 30 aprel tarixində keçiriləcək. Tenderin 2026-cı ilin ikinci yarısında elan olunması gözlənilir.
Teqlər: metrosunda rəqəmsal yenilənmə başlayır #Bakı #Metro #Nəqliyyat #Rəqəmsallaşma #Azərbaycan #İnfrastruktur #BakuMetro

Обновление метро Баку: старт цифровой модернизации
В Бакинский метрополитен запускается крупный проект по модернизации систем управления и цифровизации. Инициатива реализуется при поддержке Азиатский банк развития и Азиатский банк инфраструктурных инвестиций.
Планируется внедрение современных технологий управления движением поездов (включая CBTC), создание центра оперативного контроля и развитие цифровых решений для всей инфраструктуры метро.
Обсуждение проекта с потенциальными участниками пройдет онлайн 30 апреля. Ожидается, что тендер объявят во второй половине 2026 года.
Теги: Обновление метро Баку: старт цифровой модернизации #Баку #Метро #Транспорт #Цифровизация #Азербайджан #Инфраструктура #BakuMetro