Azərbaycanda ardıcıl 5 günlük tətil olacaq
May ayının sonunda Azərbaycan sakinlərini uzunmüddətli istirahət günləri gözləyir. Nazirlər Kabinetinin qərarına əsasən, 27 və 28 may tarixləri Qurban bayramı münasibətilə qeyri-iş günü elan edilib. Eyni zamanda, 28 May — Müstəqillik Günü də qeyd olunur. Bayram günlərinin üst-üstə düşməsi səbəbindən 29 may da qeyri-iş günü olacaq. Beləliklə, 30 və 31 mayın həftəsonuna təsadüf etdiyini nəzərə alsaq, ölkədə 27–31 may tarixləri ardıcıl istirahət günləri olacaq.
Teqlər: Azərbaycanda ardıcıl günlük #Azərbaycan #Tətil #May2026 #QurbanBayramı #MüstəqillikGünü #Xəbərlər #Bakı

В Азербайджане будет пять выходных дней подряд
В конце мая жителей Азербайджана ожидают длинные выходные. Согласно решению Кабинета Министров, 27 и 28 мая объявлены нерабочими днями в связи с празднованием Курбан-байрама, при этом 28 мая также отмечается День Независимости. В связи с совпадением праздничных дней 29 мая также будет выходным. С учетом того, что 30 и 31 мая приходятся на выходные дни, граждан ждут пять дней отдыха подряд — с 27 по 31 мая.
Теги: Азербайджане будет пять выходных дней подряд #Азербайджан #Выходные #Май2026 #КурбанБайрам #ДеньНезависимости #Новости #Баку